5 -CINEPÉCS FILM FESTİVALİ TÜRKİYE’Lİ SİNEMACILARI BEKLIYOR!

CINEPÉCS FILM FESTİVALİ TÜRKİYE’Lİ SİNEMACILARI BEKLIYOR! 4-10 Ekim 2010 tarihleri arasında Macaristan’ın Pecs kentinde ikincisi yapılacak olan CinePecs Uluslararası Film Festivali Türkiye’den uzun metraj ve belgesel dallarında yarışacak "İlk Yönetmen" filmlerini bekliyor.

Orta ve Güneydoğu Avrupa bölgesi ülkelerine açık olan yapılan CinePecs Film Festivali’ne başvurular için son tarih 20 Haziran....

Most Advanced Responsive Page builder for Joomla

Tursav

Türk Sinema Vakfı 1990 yılında sinemamızın önde gelen yapımcı, yönetmen ve oyuncularının katılımıyla kurulmuştur. Vakfın temel amacı; Türk Sinemasının yurt içinde ve dışında gelişmesini desteklemek ve sinemaya hizmet edenlerin sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarına destek olmak gibi iki temel hedef taşımaktadır. Vakfımız bu amaçla kuruluş senedinde belirtilmiş geniş bir faaliyet alanına sahiptir. Eğitim, burs, festival ve etkinlikler düzenleme yanında, tanıtıcı ya da nitelikli filmler yapmak veya yaptırmak, uluslararası işbirlikleri sağlamak görevleri arasında başta gelmektedir. Amaçlarının gerçekleşmesi için sosyal ve ticari tesisler kurmak, işletmek yetkilerine de sahip olan vakfımız bu amaçla Türk Sinema Vakfı İktisadi İşletmesini kurmuştur.